NAJNOWSZE PUBLIKACJE

6 września 2016

Lucky

Szczęście to uczucie, które zna prawdopodobnie każdy z nas... 

Przybiera rozmaite formy i przychodzi w najróżniejszych momentach życia. 
Jedni szukają go całe życie, inni znowu wyglądają jakby nigdy go nie doświadczyli. Bardziej ekstremalne przypadki prezentują nawet nienawiść czy zazdrość w wyniku obserwowania czyjegoś szczęścia...

Jak wygląda szczęście? Czy jego wyznacznikiem jest status materialny? Piętrzące się w szafach ubrania i wciąż zbędnie przybywające nowe? Prestiżowe metki, drogocenne sprzęty, samochody i inne rzeczy materialne?

Czy dają prawdziwą, szczerą radość, czy może prowadzą nieuchronnie do próżności? Obserwując świat można by pomyśleć, że właśnie tak aktualnie wygląda to uczucie.

Lekceważymy ogrom szczęścia i piękna, które spływają na nas każdego dnia. Nie zauważamy prawdziwie bliskich i szczerych osób emocjonując się nadmiernie tymi wirtualnymi oraz imitacjami goniącymi za zbędnym przepychem. 

Ignorujemy piękno nas otaczające na rzecz nieustannego wgapiania się w ekrany. Zapominamy o prawdziwym okazywaniu uczuć, atencji, zrozumienia i zatracamy umiejętność słuchania, pogrążeni w coraz głębszym morzu egoizmu.

To wszystko rodzi ogrom agresji, depresji i poczucia odrzucenia. 
A przecież najważniejsze to potrafić zachować balans i rozsądek. Oddzielić ziarno od plew. Skupić się na istotnych i kluczowych dla życia kwestiach. 
Zauważyć piękno i zapach deszczu, wschód i zachód słońca czy sposób w jaki wiatr omiata zmieniające kolor liście... Zacznij dostrzegać tembr jego głosu i wyjątkowy blask w jej oczach, wysłuchaj i miej zrozumienie, nie oceniaj i przestań marnować energię na rzeczy negatywne!

Doceń swą sprawność fizyczną jakakolwiek by ona nie była, szanuj swe ciało i traktuj z troską, a miłością obdarzaj najbliższych Twemu sercu, nie zapominając o ogólnym szacunku do ludzi. Skupiaj się na prawdzie, dostrzegaj małe szczęścia, bądź szczery z samym sobą, a kwestie wymagające zmiany - zmieniaj i nie trać wiary. Miej w pamięci wspaniałe, radosne chwile i staraj się spełniać marzenia. Koncentruj się na jakości, a nie ilości. Akceptuj siebie i pokochaj, a swój szczery uśmiech podaj dalej 
♥ ♥ 

Widzisz jaki z Ciebie szczęściarz!!?


 Piżama RAFJOLKA

 Kolorowe skarpetki 4LCK Chusta Zebra w ozdobnym worku CELLBES
 Kosmetyczka MANA MANA
 Okulary KODANO

 Bransoletka MY WAY JEWELLERY

Share this:

3 komentarze :

 1. Ja jestem zdania, ze wszystko zalezy od nas, od naszego nastawienia. Bardzo mądry post. Świetne sakrpecie! :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne zdjęcia! :D
  mądrze napisane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne zdjęcia!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Spodobało się? Dołącz do obserwatorów :)

Zapraszamy również na naszego FAN PAGE'A

Dzięki za odwiedziny =)

 
Back To Top
Copyright © 2014 ✰ Our Love To Live ✰ Uroda, Moda i Lifestyle ✰ Blog z Trójmiasta ✰. Designed by OddThemes