NAJNOWSZE PUBLIKACJE

13 lipca 2017

Laktator Elektryczny Philips AVENT

Macierzyństwo to piękne doświadczenie, które szczególnie jeśli dojrzałe potrafi z każdą chwilą przynosić coraz wspanialsze przeżycia i rozkwitać z niezwykłą siłą. Nie zawsze jednak bywa usłane różami, tak jakbyśmy mogły tego oczekiwać. Często już na samym wstępie, jako świeżo upieczone matki zderzamy się z ogromem trudnych sytuacji podsycanych dodatkowo hormonalnym tsunami, które przetacza się przez nasz organizm oraz chronicznym zmęczeniem...

I tak twierdzę, że mimo wszystkich trudów bycie matką to jedna z najcudowniejszych ról jaką przyszło mi w życiu pełnić... Aby jednak móc delektować się nim w pełnym wymiarze wymaga pewnej organizacji, która zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w nowej rzeczywistości - nas jako rodzica.

Jedną z kwestii, którą warto poruszyć i dotyka ona większości mam to sprawa karmienia. W pierwszych miesiącach życia naszego maleństwa stajemy przed obliczem podjęcia decyzji o sposobie żywienia szkraba. Część z nas podświadomie i intuicyjnie stawia na karmienie naturalne,  część decyduje się na mleko modyfikowane.

Ponieważ do macierzyństwa po latach podchodzę po raz drugi powiedzmy, że skromnie jestem w stanie odnaleźć się już w roli "eksperta" bazując na swoim dotychczasowym doświadczeniu. 

Bez względu na to czy planujecie powiększyć rodzinę czy już jesteście w trakcie realizacji swoich założeń i zdecydujecie się karmić piersią to z wysokim prawdopodobieństwem ten post jest dla Was...
 Na przestrzeni ostatnich lat zdążyliśmy się na tyle dobrze poznać, abyście wiedzieli, że to, co pojawia się tutaj nigdy nie jest przypadkowe i zostało gruntownie przez nas przetestowane. Co jakiś czas warto wspomnieć o tym ponownie, ponieważ z każdym dniem grono czytelników wzrasta, co niezmiernie nas cieszy i za to jesteśmy ogromnie wdzięczni!

Po opublikowaniu postu przedstawiającego Laktator Elektryczny marki Philips AVENT na profilu Our Love To Live na INSTAGRAMIE w naszej skrzynce odbiorczej dosłownie zawrzało od napływu Waszych pytań pod jego adresem. Wasza dezorientacja absolutnie mnie nie dziwi, z uwagi na moje doświadczenie z tego typu urządzeniami, które przerobiłam na własnej skórze po pierwszej ciąży. Niestety sytuacje były nieprzyjemne, bolesne i czasochłonne, a przetestowałam wówczas kilka laktatorów, które utwierdziły mnie na tamten czas w przekonaniu, że nie radzę sobie z karmieniem naturalnym i zniechęciły skutecznie do dalszych prób opanowania laktacji, co doprowadziło do odstawienia córki.

Trauma, która pozostała w mojej głowie i zdecydowane niezrozumienie dla "fenomenu" karmienia naturalnego spowodowały, że przy kolejnej ciąży pojawiła się początkowo decyzja, że nie chcę i nie będę po raz kolejny próbować... Z uporem osła na szczęście skutecznie walczyć zaczęły instynkt macierzyński i narastająca miłość do maleństwa, które nosiłam pod sercem.

Skonsultowałam swoje obawy z lekarzami prowadzącymi ciążę, skorzystałam też z opinii położnych, które na temacie znają się doskonale i czułam, że będą dla mnie wsparciem. Okazało się, że wszyscy jednogłośnie polecają przy opanowywaniu "szalonej laktacji" w pierwszych tygodniach po porodzie (i nie tylko wtedy) elektryczny laktator Philips Avent.

Marka Philips AVENT była mi jako matce doskonale znana już od lat dzięki świetnym butelkom do karmienia oraz wielu innym produktom dla dzieci i ich mam, więc miała u mnie spory kredyt zaufania.

Postawiłam zatem na laktator elektryczny Philips AVENT i po kilku tygodniach użytkowania postanowiłam podzielić się z Wami swoją opinią, na którą tak czekałyście...

Zdecydowałam się na zestaw zawierający nie tylko samo urządzenie, ale też inne niezbędne w karmieniu maleństwa akcesoria. Mam na myśli butelki (małą i dużą) wraz ze smoczkami z przepływem odpowiednim dla noworodków, pojemniczki do przechowywania pokarmu, nakładki ochronne, wkładki laktacyjne a nawet krem ochronny - nieoceniony szczególnie w pierwszych dniach karmienia naturalnego.

Po pierwsze bezpieczeństwo. Produkty są odpowiednio przebadane i dostosowane do potrzeb zarówno dziecka, jak i rodzica. Wysokiej jakości tworzywa sprzyjają doskonałej wytrzymałości, a ergonomiczne kształty pozwalają na wygodne użytkowanie oraz czyszczenie.

Silny i delikatny. Moc ssania urządzenia możecie dostosować do własnych oczekiwań, od słabszego do mocnego, w zależności od stopnia wypływu pokarmu i siły laktacji. Co najważniejsze żaden z poziomów nie przyprawia o łzy, za to pozwala na swobodne odciągnięcie pokarmu do butelki bądź pojemniczka. Proces "ssania" jest tak skuteczny, że już w ciągu kilku do kilkunastu minut uzyskujecie sporą porcję mleka.

Wygoda. Do nasadki ssącej w zależności od tego co chcecie zrobić z mlekiem możecie zainstalować zarówno butelkę jak i pojemniczek do przechowywania. Jeśli pokarm zamierzacie zamrozić bez problemu po jego rozmrożeniu bez konieczności przelewania zainstalujecie smoczek dzięki specjalnej "przejściówce" wchodzącej w skład zestawu. Nie zapomnijcie każdego z pojemniczków opisać datą - ułatwiają to wieczka pojemników. Ponadto laktator jest bardzo lekki, poręczny i umożliwia swobodny wypływ mleka bez konieczności pochylania całego ciała do przodu i narażania się na bóle kręgosłupa.

Prostota. Cały zestaw jest prostego, nieskomplikowanego projektu. Złożenie laktatora przebiega intuicyjnie podobnie jak korzystanie z niego, ale oczywiście warto wcześniej zapoznać się z instrukcją obsługi. 

Design. Przyjemny dla oka i typowe dla marki Philips AVENT, kształty zapewniające wygodne korzystanie z zestawu oraz sympatyczne akcenty kolorystyczne sprawiają, że jeszcze w czasie ciąży wręcz nie można "doczekać się" użycia laktatora.

Głośność. Urządzenie jest dość ciche i można spokojnie używać go nawet w pobliżu śpiącego smacznie maleństwa, jednak odgłosu "zasysania" nie da się zupełnie wyeliminować, z drugiej znowu strony odpowiednia jego moc gwarantuje skuteczność odciągania.

Przemyślane rozwiązania. Kwestia, o której nie mogę nie wspomnieć, a zdecydowanie ułatwia sprawne korzystanie z laktatora to bardzo długi przewód zasilający oraz ekspresowy proces składania urządzenia i przygotowywania do odciągania pokarmu.
Jeśli podobnie jak mi, zależy Wam na zapewnieniu dziecku jak najlepszego startu warto zainwestować w ten wysokiej jakości laktator. Docenicie go już w pierwszych dniach po porodzie. Dzięki niemu łatwiej przejdziecie przez naturalną początkową nadprodukcję pokarmu. 

Nie zostaniecie też pozbawione możliwości chociaż czasowego wyrwania się z uścisków maleństwa - jakkolwiek słodkie by ono nie było każda mama musi czasami zostawić szkraba pod opieką innych. 
Trzeba mieć świadomość, że posiadamy najwspanialszą matczyną wytwórnię mleka jaką natura mogła wymyślić, dlatego uważam, że jeśli jest taka możliwość warto o nią zawalczyć. 
Z drugiej strony jeśli lubicie być niezależne i nie chcecie rezygnować z samorealizacji trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w tej sytuacji bez porządnego laktatora. 

Reasumując krótko. 
Z powodzeniem możecie dać maleństwu to, co najlepsze nie rezygnując z siebie!
Karmienie naturalne swojego dziecka to piękne doświadczenie, pod warunkiem, że odbywa się ze świadomością i zrozumieniem jak proces ten przebiega. 
Laktacja w pierwszych dniach po narodzinach szkraba może wydawać się nie do okiełznania, jednak bazując na własnym doświadczeniu radzę abyście nie panikowały. Jeśli natomiast spotykacie się z sytuacjami kryzysowymi warto poradzić się ekspertów z poradni laktacyjnych, które działają w wielu miastach. 

Zazwyczaj nie ma sytuacji nie do przezwyciężenia i niemal każda matka jest w stanie wykarmić swoje dziecko. Nie ulegajcie krążącym wciąż stereotypom i zasłyszanym plotkom, poradźcie się ekspertów, a w kwestii odciągania z powodzeniem możecie polegać na Philips AVENT ❤❤❤

To urządzenie jest gwarancją skutecznego i bezbolesnego odciągania pokarmu oraz Waszego spokoju, że w razie potrzeby zawsze bez problemów będziecie mogły pozostawić mleko dla maleństwa, będzie nieocenione też przy początkowej nadprodukcji pokarmu. ❤❤❤

Świetna inwestycja, rozsądny wybór!

Więcej informacji uzyskacie tutaj:

www.avent.com.pl
www.facebook.com/Philips.AVENT.Polska/

C U SOON :*

Share this:

3 komentarze :

  1. Ja na początek macierzyństwa zdecydowałam się na wersję ręczną, ponieważ jestem na starcie mocno zdeterminowana do karmienia piersią (no i raczej więcej czasu będę w domu). Na dniach córcia, także Emilia :), pierwsze moje maleństwo będzie już z nami, i wtedy zobaczymy jak wszystko się potoczy. Jednak wpis ten jest bardzo pomocny i będę mieć go na względzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. I've heard good things about this phlips avent product! Going on my wish ♥ list now...

    OdpowiedzUsuń
  3. Z łezka wspominam czas karmienia Przy pomocy Aventa trwało to 24 msce

    OdpowiedzUsuń

Spodobało się? Dołącz do obserwatorów :)

Zapraszamy również na naszego FAN PAGE'A

Dzięki za odwiedziny =)

 
Back To Top
Copyright © 2014 ✰ Our Love To Live ✰ Uroda, Moda i Lifestyle ✰ Blog z Trójmiasta ✰. Designed by OddThemes