NAJNOWSZE PUBLIKACJE

17 września 2018

Jak dbać o uszka Maluszka? Vaxol.

Macierzyństwo to najpiękniejsze doświadczenie jakie mnie w życiu spotkało, ale każdy rodzic chyba zgodzi się ze mną, że jest to też ogromne wyzwanie. Niemalże każdego dnia, jako matka spotykam się z sytuacjami trudnymi, które wystawiają na dużą próbę moją cierpliwość, kreatywność czy umiejętność zapobiegania niepożądanym sytuacjom.

Ta ostatnia zdolność jest szczególnie przydatna, ponieważ nie ma dla rodzica nic gorszego niż choroba dziecka. Przy każdym dziecku człowiek cały czas się uczy i wyciąga wnioski, aby w przyszłości nie popełniać już błędów.
W tym miejscu muszę Wam powiedzieć, że moje macierzyństwo 12 lat temu wyglądało zupełnie inaczej niż teraz. Nie tylko z uwagi na mój wiek i niewielkie doświadczenie wówczas, ale też jeśli chodzi o dostępność rozmaitych produktów czy też wiedzy odnośnie ich zastosowania.

Pamiętam doskonale wielki niepokój, który przeżywałam gdy starsza z córek bardzo często miała problemy z uszkami. A na tamte czasy jedną z tych "popularnych" opcji na higienę uszu były patyczki. I oczywiście nie ma w nich nic złego pod warunkiem, że używa się ich tylko zewnętrznie, a nie wtykając do przewodu słuchowego.
Od zawsze staraliśmy się żyć w miarę aktywnie, więc nie stroniliśmy od basenu, z resztą dzieciaki chlapanie w wodzie wprost uwielbiają i nie można im tej przyjemności odmówić. Niestety beztroskie chwile wiele razy miały swój finał w postaci zapalenia ucha - jeden z moich koszmarów jeśli chodzi o starszą z pociech.

Mechanizm doprowadzania do niego był dość prosty, chociaż nie w każdym przypadku musi to wyglądać tak samo. Zalegająca woskowina zamiast wydostać się na zewnątrz potrafiła tworzyć korki, które zwiększały objętość przy kontakcie z wilgocią i pęczniały, zatykając przewód słuchowy... Pogorszenie słyszenia to był najmniejszy problem w tym wszystkim, dlatego jako matka postanowiłam poruszyć ten niełatwy temat.

Oczywiście sam fakt powstawania woskowiny nie jest zły, ponieważ pełni ona funkcje ochronne i uniemożliwia przedostawanie się zanieczyszczeń do środka ucha, dlatego nie powinno się też przesadnie z nią walczyć. Aby jednak zapobiec kłopotom warto sięgnąć po profilaktykę. W tym temacie zainteresował mnie preparat Vaxol, który jako jedyny posiada rekomendację Polskich Towarzystw Laryngologicznych.
Przy częstych wizytach na płukaniu uszu i usuwaniu z nich "korków" rodzic szuka sposobu, aby unikać tej nielubianej przez dzieci czynności oraz nie doprowadzać do powstawania zapaleń. Stosowanie Vaxol'u polecił nam laryngolog i na szczęście nie pamiętam już kiedy ostatni raz byliśmy na takiej "ratunkowej" wizycie.

Lubię preparaty w miarę uniwersalne, które służyć mogą całej rodzinie. Dlatego właśnie również rodzice z powodzeniem powinni korzystać z Vaxol'u - przy oczywistym zachowaniu zasad higieny, jeśli myślimy o użytkowaniu tego samego dozownika.

Emilia jest jeszcze bardzo mała, więc z uwagi na specyficzną budowę przewodu słuchowego u dziecka i niedojrzałość skóry oczyszczanie tej okolicy może nie być takie łatwe. Preparat Vaxol jest o tyle fenomenalny, że można go również stosować już od pierwszych dni życia, ale rzecz jasna poprzedzając to konsultacją z lekarzem.

W skład produktu wchodzi oliwa z oliwek, która ma właściwości nawilżające i delikatnie natłuszczające przewód słuchowy. Działa też przeciwbakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo. Profilaktycznie stosować się go powinno 1-2 razy w tygodniu, a dodatkowo po jednej dawce do każdego uszka przed planowaną kąpielą na basenie, morzu czy jeziorze. 

Opakowanie, choć jest niewielkich rozmiarów to wystarcza na długi czas używania, preparat można stosować w dowolnej pozycji i co istotne po aplikacji - której niemalże nie czuć, nie wypływa z ucha.
Mam nadzieję, że nigdy nie przyjdzie Wam zetknąć się z problemami przewodu słuchowego u swoich dzieci. Jeśli zauważacie tendencję u swojego malucha do tworzenia się "korków" czym prędzej polecam rozważyć stosowanie preparatu Vaxol, ponieważ jak zawsze wiadomo lepsza profilaktyka niż później leczenie. 💚💛💜

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.vaxol.pl


C U SOON :***

Share this:

18 komentarzy :

 1. Śliczna dziewczynka 😍 Na pewno warto mieć w domu coś takiego, żeby zapobiec cierpieniu dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie ostatnio się zastanawiałam czy małe dzieci też mogą stosować. Zastanawiałam się nad podobnym zakupem dla córki.

  OdpowiedzUsuń
 3. chętnie go wypróbuję

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka piękna dziewczynka <3 bardzo przydatny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 5. zwykle stosuję inny produkt, ale chętnie wypróbuję

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczna dziewczynka, gratuluje.:-) Ciekawy opis, nie stosowałam tych preparatów do tej pory. Myślę że warto spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluje córci. Trzeba wypróbować tego preparatu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz prześliczną córcię, gratuluję. Twój wpis jest ciekawy i przydatny, zainteresuję się tym preparatem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięki za omówienie problemu, jestem mamą małego szkraba i taki wpis jest bardzo pomocny.

  OdpowiedzUsuń
 10. Vaxol to dla mnie nowość i zarazem dobra podpowiedź, zawsze zastanawiałam się jak do tego podejść.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnio zauważyłam więcej woskowiny w jednym uszku córeczki. Zastosowałam polecany przez ciebie Vaxol i ucho jest już czyste. W moim przypadku produkt oceniam bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zawsze myślałam, że u małych dzieci nie powinno się stosować takich preparatów dlatego z ciekawością przeczytałam twój wpis.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lepiej chuchać na zimne niż... Myślę, że powinno się mieć taki produkt w domu by w razie potrzeby móc go zastosować. Jeśli coś zaniedbamy to już kolejny etap może doprowadzić do zapalenia a nawet związanych z nim powikłań.

  OdpowiedzUsuń
 14. U mnie Vaxol w domu to obowiązek, produkt przez moją rodzinę sprawdzony.

  OdpowiedzUsuń

Spodobało się? Dołącz do obserwatorów :)

Zapraszamy również na naszego FAN PAGE'A

Dzięki za odwiedziny =)

 
Back To Top
Copyright © 2014 ✰ Our Love To Live ✰ Uroda, Moda i Lifestyle ✰ Blog z Trójmiasta ✰. Designed by OddThemes